Knihy pomáhají
na třech místech v Brně

Chcete knihy koupit?

Knihy u nás pořídíte od 5 Kč. Celá tržba bude využita na provoz ubytovny pro rodiče onkologicky nemocných dětí. Přijďte si vybrat, už nyní máme nachystanou zásobu a denně budeme knihy doplňovat. K návštěvám Charitativního antikvariátu v knihovnách nepotřebujete čtenářský průkaz.

KNIHOVNA JIŘÍHO MAHENA  

Kobližná 4, Brno / vstupní hala

5.–16. 11. 2018

Pondělí–Pátek 10.00–20.00

Sobota 10.00–14.00

MORAVSKÁ ZEMSKÁ KNIHOVNA

Kounicova 65a, Brno / vstupní hala

19. 11. – 21. 12. 2018

Pondělí–Pátek 10.00–20.00

Sobota 10.00–13.00

ADVENT NA MORAVÁKU

Moravské náměstí, Brno / Jurta "Charitativní antikvariát"

24. 11.–23. 12. 2018

Pondělí–Neděle 10.00–20.00


Celá tržba za prodej knih bude využita na provoz ubytovny pro rodiče onkologicky nemocných dětí v Brně v Černých polích, kterou provozuje Nadační fond dětské onkologie Krtek.

Rodině s onkologicky nemocným dítětem se změní život. Jeden z rodičů zůstává většinou doma bez práce a je pacientovi stále nablízku. K tomu slouží ubytovna, která je naproti Dětské nemocnici v Brně. Její provoz zajišťuje Nadační fond dětské onkologie Krtek. Díky tomu je ubytování rodičů bezplatné.

Chcete knihy darovat?

Letos bereme i gramodesky! 

Z kapacitních důvodů přijímáme knihy pouze v Moravské zemské knihovně. Pokud nám budete chtít darovat knihy, přijďte do přízemí Moravské zemské knihovny v otvírací době Charitativního antikvariátu.
Budeme rádi, když nám darujete přečtené a nepotřebné knihy a gramodesky. Mohou potěšit někoho jiného a pomoci.  Přijímáme pouze čisté a nepoškozené knihy všech žánrů i cizojazyčnou literaturu, gramodesky všech hudebních směrů. 

                        MORAVSKÁ ZEMSKÁ KNIHOVNA

Kounicova 65 a, Brno / přízemí, vstupní hala

19. 11.–21. 12. 2018

Pondělí–Pátek 10.00–20.00, Sobota 10.00–13.00

Partneři

Jihomoravský kraj
hlavní partner
Jihomoravský kraj finančně podpořil Literární festival, který je letos poprvé součástí Charitativního antikvariátu.

Město Brno
hlavní partner
Charitativní antikvariát byl finančně podpořen z rozpočtu Statutárního města Brna. Děkujeme za podporu kultury.

e.on
hlavní partner
Děkujeme za finanční příspěvek a dar v podobě knih, jejichž vydání společnost E.ON podporuje. 

Teplárny Brno
Hlavní partner
Děkujeme za finanční dar určený na propagaci Charitativního antikvariátu a Literárního festivalu. Čím více budeme vidět a slyšet, tím více náš projekt pomůže.

,

,

Rádio Petrov
mediální partner
Děkujeme za silnou mediální podporu v brněnském pohodovém rádiu formou spotové kampaně, zpravodajství a uspořádání sbírky knih mezi zaměstnanci.

Moravská zemská knihovna
partner
Děkujeme nejnavštěvovanější knihovně v ČR za poskytnutí místa na uspořádání Charitativního antikvariátu a celému týmu Moravské zemské knihovny za spolupráci při realizaci Literárního festivalu.

Knihovna Jiřího Mahena
partner
Děkujeme za důvěru a ochotu jít do toho s námi letos poprvé a pomoci rozšířit prodejní místa Charitativního antikvariátu o další prostory. 

Adventní trhy na Moraváku
partner
Děkujeme za nabídku nové zkušenosti v podobě bezplatného pronájmu jurty pro Charitativní antikvariát. Adventní trhy a jurta - nové zkušenosti, bez kterých bychom se nikdy neposouvali vpřed. 

Nadační fond Krtek
partner
Děkujeme za velkou pomoc a aktivní zapojení do příprav i realizace. Jsme rádi, že můžeme podpořit nadační fond, kde malý tým lidí dělá s velkým nadšením tak obrovské věci!

Moravský dobročinný spolek
partner
Moravský dobročinný spolek je organizátorem Charitativního antikvariátu. Bez zájmu a nadšení veřejnosti o akci a bez podpory partnerů bychom nic nesvedli.

Autodoprava, stěhování Maňoušek
stěhování antikvariátu
Děkujeme za podporu a vynikající služby při stěhování stovek krabic knih při putování antikvariátu Brnem. 

Petra Sadilová
grafické studio
Děkujeme za veškeré grafické práce, nápady, aktivní pomoc, uspořádání sbírky knih, účast na propagaci, uspořádání Charitativního nordic walking výšlapu a účast při prodeji.

Ateliér Studánka
výtvarná dílna
Děkujeme výtvarné dílně pro malé i velké Ateliéru Studánka za výrobu originálních záložek pro nakupující a za organizaci origami workshopu.