Charitativní antikvariát

letos na dvou místech v Brně

Chcete knihy koupit a darovat?

Unikátní knižní kousky a vinyly si k nám můžete přijít ulovit vždy v listopadu a v prosinci, provoz nemáme celoroční. 

V roce 2020 je Charitativní antikvariát přerušen, ale na příští rok s ním zase počítáme. 

Knihy, které budete chtít darovat si schovejte a navštivte nás s nimi v listopadu - prosinci 2021 přímo v místě konání Charitativního antikvariátu v Brně.


Celá tržba za prodej knih bude využita na provoz ubytovny pro rodiče onkologicky nemocných dětí v Brně v Černých polích, kterou provozuje Nadační fond dětské onkologie Krtek.

Rodině s onkologicky nemocným dítětem se změní život. Jeden z rodičů zůstává většinou doma bez práce a je pacientovi stále nablízku. K tomu slouží ubytovna, která je naproti Dětské nemocnici v Brně. Její provoz zajišťuje Nadační fond dětské onkologie Krtek. Díky tomu je ubytování rodičů bezplatné.

Chcete darovat knihy a gramodesky?

Děkujeme! 

Tady jsou pravidla:

Přijímáme knihy všech žánrů, neponičené a čisté.
Knihy noste co nejdříve od začátku antikvariátu.
Darujte nám knihy, o kterých si myslíte, že mohou někoho potěšit.

Přijímáme i cizojazyčnou literaturu. 
Na Moravské náměstí noste jen tolik, kolik unesete, do Moravské zemské knihovny (u které lze přibrzdit autem) i o něco více, jen prosím nenaplňte dodávku, kterou nám přivezete. Takové množství je pro antikvariát šok a knihy nestíháme připravit na prodej. 

Zkuste se doma podívat také po starých deskách. Bereme a prodáváme i vinyly. 

Vaše dary naceníme a dáme do prodeje. Celá částka, za kterou někdo jiný nakoupí půjde na financování provozu ubytovny pro rodiče onkologicky nemocných dětí v Brně Černých Polích prostřednictvím NFDO Krtek.

BEZ VAŠICH DARŮ BY ANTIKVARIÁT NEBYL. DĚKUJEME. 💗


Partneři

Rádio Petrov
mediální partner
Děkujeme za silnou mediální podporu v brněnském pohodovém rádiu formou spotové kampaně, zpravodajství a uspořádání sbírky knih mezi zaměstnanci.

Moravská zemská knihovna
partner
Děkujeme nejnavštěvovanější knihovně v ČR za poskytnutí místa na uspořádání Charitativního antikvariátu a celému týmu Moravské zemské knihovny za spolupráci při realizaci Literárního festivalu.

Adventní trhy na Moraváku
partner
Děkujeme za nabídku nové zkušenosti v podobě bezplatného pronájmu jurty pro Charitativní antikvariát. Adventní trhy a jurta - nové zkušenosti, bez kterých bychom se nikdy neposouvali vpřed. 

Nadační fond Krtek
partner
Děkujeme za velkou pomoc a aktivní zapojení do příprav i realizace. Jsme rádi, že můžeme podpořit nadační fond, kde malý tým lidí dělá s velkým nadšením tak obrovské věci!

Moravský dobročinný spolek
partner
Moravský dobročinný spolek je organizátorem Charitativního antikvariátu. Bez zájmu a nadšení veřejnosti o akci a bez podpory partnerů bychom nic nesvedli.

Autodoprava, stěhování Maňoušek
stěhování antikvariátu
Děkujeme za podporu a vynikající služby při stěhování stovek krabic knih při putování antikvariátu Brnem. 

Petra Sadilová
grafické studio
Děkujeme za veškeré grafické práce, nápady, aktivní pomoc, uspořádání sbírky knih, účast na propagaci, uspořádání Charitativního nordic walking výšlapu a účast při prodeji.